Sıva Altı Tesisatlar

Sıva altı elektrik tesisatı en sık kullanılan ve en güvenli döşeme sistemidir. Sıva altı tesisatı gizli olarak binanın yapımı sırasında sıva altına tesis edilir. Sıva üstü elektrik tesisatı ise tehlikeli olduğundan günümüzde pek tercih edilmemektedir.

Elektrik tesisatı döşenmesi son derece önemli bir uygulamadır. Yapılacak ufak hatalar büyük tehlikelere yol açabileceğinden kaliteli, işinde ehil firmalar tercih edilmelidir.

Kullanılacak malzemenin doğru seçimi ve sıraya uygun bir şekilde ilerlemesi ile birlikte meydana gelecek sorunların en aza indirilmesi için gereken adım atılmış olur.

Düzgün yapılmamış veya daha sonradan sorun ve aksaklık meydana gelmiş elektrik tesisatlarında ise boruların patlaması, elektrik kaçaklarının meydana gelmesi, prizlerin çalışmaması, elektrik enerjisinin düşmesi, elektriğe bağlı olan gereçlerde sorunlar meydana gelmesi, orantısız elektrik gelmesinden kaynaklı ampullerde patlama gibi küçük olarak görünse de zamanında müdahale ve gerektiği zamanlarda bakım yapılmadığında evin ya da iş yerinin yani bulunulan ortamın hepsinin etkilenebileceği türden ciddi sorunlar meydana gelebilmektedir.

Zamanında işlem yapılmayan sorunlar daha sonrasında daha büyük ve bazı durumlarda tüm tesisatın değiştirilmesi gibi büyük sorunlara yol açmakla birlikte hem zamanımıza hem de cebimize çok büyük zararlarda bulunmaktadır. Bu nedenle elektrik tesisatında meydana geldiğini düşündüğünüz herhangi bir sorun varsa eğer alanında uzman ve tecrübe sahibi bir usta ile görüşüp gerekeni yaptırmanız gerekmektedir.